GRUPY TRENINGOWE

pobierz


 

Na łamach „Magazynu Rowerowego” tak trenerzy opisywali przeciętny dzień ucznia-zawodnika SMS-u

 

Pogodzenie treningów z nauką nie jest rzeczą łatwą. W Świdnicy trening odbywa się w przerwie między zajęciami w liceum, które trwają i popołudniami.

„Dzień rozpoczyna się pobudką o 6.30, kwadrans później jest rozruch, który trwa do 30 minut. Na godzinę 7.30 zaplanowane jest śniadanie, a od 8.00 rozpoczynają się lekcje, które w zależności od momentu w sezonie trwają 3 albo 4 godziny. Po przerwie następuje odprawa z udziałem trenerów i zawodników a następnie trening, który z reguły trwa do godziny 14.00 lub w zależności od potrzeb dłużej. Po posiłku dalsza część zajęć lekcyjnych, a następnie nauka i czas wolny” – opisuje trener Mazur. W internacie młodzi kolarze przebywają nieustannie pod opieką wychowawców. Istotnym punktem dnia jest trening. „Mamy 47 uczniów, a trening wymaga indywidualizacji. Dzielimy więc zawodników na 6–8-osobowe grupy i wyjeżdżamy na określoną trasę. Często na krótkich odcinkach wykonujemy treningi powtórzeniowe. Za każdą grupą obowiązkowo jedzie samochód wyposażony w koła i narzędzia, aby móc udzielić pomocy zawodnikom” – opowiada trener Grzegorz Gieracki. „Na sobotę i niedzielę zaplanowane są wyścigi, więc poniedziałek jest dniem wolnym od treningów. Uczniowie mają wówczas więcej zajęć lekcyjnych i czas na odpoczynek fizyczny. Wtorek jest wprowadzeniem do treningów głównych, które odbywają się w środę i czwartek. W piątek znowu odpuszczenie przed weekendowymi wyścigami. Poza sezonem startowym treningi odbywają się od wtorku do niedzieli, także dwa razy dziennie, włączając ćwiczenia ogólnorozwojowe” – dodaje trener. Obok codziennych treningów na szosie szkoła zapewnia uczniom inne, zróżnicowane formy przygotowań do sezonu. Jesienią - w czasie roztrenowania - uczniowie mają krótki obóz kondycyjny w Szklarskiej Porębie. W zimie trenują na nartach biegowych, bywa że wraz z trenerami biorą aktywny udział w Biegach Piastów i Gwarków. Grudzień to czas na zgrupowanie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, a wiosna to czas na zgrupowanie w Chorwacji.

Takie przygotowanie buduje klasę mistrzowską!

Pobieralnia plików

LO SMS Świdnica

SPSS i M w Świdnicy

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
22 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 313 dni.
Zodiak: Ryba

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj1670
mod_vvisit_counterw tym tygodniu29122
mod_vvisit_counterw tym miesiącu138424
mod_vvisit_counterod początku3913177

We have: 77 guests online
Twoje IP: 18.212.206.217