Dziennik  Patryka Talagi


Z Marcinem spędziłem wtorek, 28.05.2013. Byłem z Jakubem Działowym i Mateuszem Lesiem. Spotkaliśmy się w holetu Tournet, i z tamtąd poszliśmy zwiedzać Kraków. W pierwszym planie mieliśmy pójść do muzeum w podziemiach krakowskich pod rynkiem głównym, ale brak biletu spowodował, że głównym cele było Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Po drodze do muzeum wstąpiliśmy na słynne lody w Krakowie, przy  ulicy Starowiślnej. Pycha! A potem prosto do muzeum. Kupiliśmy bilety i poszliśmy oglądać eksponaty.

W muzeum zobaczyliśmy cały przemysł motoryzacyjny w Polsce. W jednej części muzeum były wystawione pierwsze polskie tramwaje, w innej mogliśmy uczestniczyć w różnych ciekawych doświadczeniach. W niektórych Marcin próbował swoich sił, a niektóre my wykonywaliśmy dla niego. W każdym bądź razie on bardzo się cieszył i zainteresowaniem wypytywał się o różne rzeczy.

Po intensywnym zwiedzaniu, udaliśmy się na Kazimierz, tam przeszliśmy głównymi ulicami i nie ominęliśmy o równie sławnych jak lody - zapiekanek! Każdy z kupił inny rodzaj i zrobiliśmy ogólna degustację - wszystkie były wyśmienite. Po zapiekankach udaliśmy się do hotelu. Marcin ze swoją mamą zjedli jeszcze obiad obiad, a my po krótkiej rozmowie podsumowującej dzień rozjechaliśmy się do domu.

Osobiście lubię służyć pomocą  osobom niepełnosprawnym. Wiem wtedy, że coś co robię jest przez kogoś innego docenione. I miło jest widzieć jak ktoś cieszy się z każdej nowinki którą zobaczy lub się usłyszy. Będę bardzo długo pamiętał dzień spędzony z Marcinem. To był udany dzień. Ważny dzień w moim życiu.

Czy trudno jest spełnić czyjeś marzenie?  Ja wiem, że nie i że warto!

 

Patryk Talaga

Pobieralnia plików

LO SMS Świdnica

SPSS i M w Świdnicy

Kalendarz


Dzisiaj jest: Poniedziałek
21 Maja 2018
Imieniny obchodzą
Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława,
Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor,
Wiktoriusz

Do końca roku zostało 225 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj3527
mod_vvisit_counterw tym tygodniu3527
mod_vvisit_counterw tym miesiącu175701
mod_vvisit_counterod początku2138327

We have: 150 guests, 2 members online
Twoje IP: 54.80.97.221