Dziennik Maksyma Dębskiego


W poniedziałek, 27 maja 2013r. oprowadziłem Marcina i jego mamę po centrum Krakowa. Udało nam się wejść na Wawel, zobaczyliśmy mury oraz dziedziniec, jednak największe wrażenie zrobił na nas słynny wawelski smok, który zionął ogniem! Po odwiedzeniu siedziby Królów Polski zgłodnieliśmy, więc poszliśmy na znane krakowskie obwarzanki.

Po krótkim odpoczynku przeszliśmy obok okna papieskiego docierając do Rynku Głównego – głównej atrakcji. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki, przespacerowaliśmy się między kramami znajdującymi się w Sukiennicach, a po tym wszystkim poszliśmy do prawdziwej Pijalni Czekolady! Czekolada dodała nam sił żeby zobaczyć słynną Bramę Floriańską, która w średniowieczu stanowiła główny wjazd do miasta. Następnie zobaczyliśmy Barbakan i Plac Jana Matejki, na którym znajduje się marmurowa płyta Grobu Nieznanego Żołnierza oraz pomnik upamiętniający Bitwę pod Grunwaldem. Po krótkiej lekcji historii spacerowaliśmy po największej łące w Europie, zobaczyliśmy stadiony Wisły Kraków i Cracovii Kraków, które leżą po dwóch stronach błoń. Ten dzień dostarczył Marcinowi dużo wrażeń i z radością poznał zabytki Krakowa.

W środę razem z Kubą postanowiliśmy zabrać Marcina do Kopalni soli w Wieliczce. Po zjeździe górniczą windą zobaczyliśmy Kaplicę św. Kingi, która wydrążona jest w solnych ścianach. Zobaczyliśmy solankowe zbiorniki wodne, a także miejsca gdzie kiedyś wydobywano sól. Poznanie Kopalni Soli od środka, zajęło nam całe przedpołudnie, po powrocie do Krakowa poszliśmyna obiad, a następnie Marcin wrócił autokarem do domu.

Myślę, że Marcin był zadowolony z pobytu w Krakowie, zwiedził wiele zabytkowych miejsc, oraz poznał kilka ciekawostek na temat Krakowa. Cieszę się, że mogłem pomóc osobie niepełnosprawnej i sam również jestem zadowolony z czasu spędzonego z Marcinem!

Czy spełniłem marzenie? Bezsprzecznie TAK!

 

Maksym Dębski

Pobieralnia plików

LO SMS Świdnica

SPSS i M w Świdnicy

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
11 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj6150
mod_vvisit_counterw tym tygodniu11592
mod_vvisit_counterw tym miesiącu65367
mod_vvisit_counterod początku3541698

We have: 64 guests, 2 members online
Twoje IP: 35.172.201.102