MAMY MISTRZA EUROPY!!!  GRATULUJEMY ALANOWI BANASZKOWI

9 sierpnia 2015 w Estonii Mazurek Dąbrowskiego zabrzmiał uczniom/zawodnikom LO SMS w Świdnicy. W zwycięskim teamie współpracowali z Alanem reprezentanci  kadry narodowej i jednocześnie koledzy ze szkolnej ławy: Szymon Sajnok, Damian Sławek i Dawid Gieracki. Złoty medal na Mistrzostwach Europy w kategorii junior to największy sukces uczniów naszej szkoły. Dziękujemy za emocje, wzruszenia i kawał dobrej roboty!

 


Zapraszamy do Policealnej Szkoły Służb Społecznych i Medycznych

 
OGÓLNOPOLSKIE  WYBORY  KSIĄŻEK

 

 II edycja ogólnopolskiego XIII Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”

 


Młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  z całej Polski, przyjechała 25 Maja 2015 do Nowej Rudy
aby rywalizować w XIII Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc”.

Turniej pod patronatem merytorycznym Prezesa
Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej – prof. dr hab. Juliusza Jakubaszko - to jedno z najważniejszych
tego typu wydarzeń w kraju, którego głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi
Kłodzkiej z pomysłodawcą – panem Julianem Golakiem. Misją przedsięwzięcia jest idea ratowania życia i promowanie wartości najwyższych. Inicjatywa wspierana od lat przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Świdnicy – placówkę prowadzoną przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego – gromadzi coraz większą liczbę młodych ludzi, chcących
zmierzyć się z zakresu wiedzy i umiejętności, od których może kiedyś zależeć życie innych.

Coraz więcej drużyn, coraz większy zasięg - w poniedziałek w Centrum Turystyczno- Sportowym rywalizowały nie tylko drużyny z Dolnego Śląska, ale
i z Warszawy czy Rzeszowa. Patronat honorowy  II ogólnopolskiej edycji objęli obecni na Turnieju – Poseł na Sejm
RP – Pan Robert Jagła  i Pani Beata Pawłowicz – Dolnośląski Kurator Oświaty. W Turnieju  wzięły udział czteroosobowe drużyny, składające się z uczniów danych szkół. Rywalizowały w dwóch kategoriach – wśród gimnazjalistów najlepsi było Gimnazjum z Marcinowic a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła szkoła prowadzona  przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego – Zespół Szkół Agrotechnicznych z Bożkowa. W pierwszej części młodzież rozwiązywała test sprawdzający teoretyczną znajomość zagadnień z pierwszej pomocy a  w drugiej  zmierzyła się z praktycznymi zadaniami
np. wykonaniem resuscytacji krążeniowo – oddechowej (przywracaniu akcji serca i oddychania).  W przerwie pomiędzy częścią teoretyczną, a praktyczną zorganizowano pokaz ratowniczy z udziałem straży pożarnej i zespołu karetki pogotowia
ze Świdnicy.


Uczestnicy dzielnie walczyli i około godziny 17-stej otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz możliwość wyjazdu do Brukseli czy na wakacyjny obóz.  Panel dyskusyjny oraz liczne rozmowy w trakcie całego turnieju uświadomiły potrzeby promocji zdrowia i szerzenia idei niesienia pomocy ponad wszystko. Dobrze wyedukowane w tym zakresie społeczeństwo to nasze bezpieczeństwo.

Pobieralnia plików

LO SMS Świdnica

SPSS i M w Świdnicy

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
23 Marca 2019
Imieniny obchodzą
Eberhard, Feliks, Katarzyna, Kondrat,
Oktawian, Pelagia, Pelagiusz, Piotr,
Zbysław

Do końca roku zostało 284 dni.
Zodiak: Baran

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj1715
mod_vvisit_counterw tym tygodniu29217
mod_vvisit_counterw tym miesiącu114181
mod_vvisit_counterod początku4065261

We have: 63 guests online
Twoje IP: 54.90.204.233