"Say NO to doping" – świdnicka Szkoła Mistrzostwa Sportowego wspiera i propaguje akcję Światowej Agencji Antydopingowej (WADA)


„POWIEDZ NIE DOPINGOWI!” –pod takim hasłem przebiega antydopingowa kampania informacyjno-edukacyjna, wspierana przez kadrę pedagogiczną i  uczniów  świdnickiego Liceum  Ogólnokształcącego  Szkoły Mistrzostwa Sportowego  w Kolarstwie. 10 października br. świdnicką szkołę mistrzów odwiedził  doktor Dariusza Błachnio z Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie. Opowiedział o niedozwolonym wspomaganiu w obliczu najnowocześniejszych badań. Najnowsza światowa lista zabronionych substancji i metod ukazała się 10 września 2012 i zacznie obowiązywać  od stycznia 2013r. Trenerzy świdnickiego SMS – u bardzo szybko reagują na nowości, by uchronić niedoświadczonych,  zwłaszcza młodszych zawodników,  przed skutkami niewiedzy lub łatwowierności, zadbać o ich zdrowie, ale i przyszłość . Warto wspomnieć, że w świdnickim SMS-sie uczą się najlepsi polscy kolarze (juniorzy młodsi i juniorzy) – tegoroczni Mistrzowie Polski, reprezentanci kadry podczas Mistrzostw  Europy czy Mistrzostw Świata.
Antydopingowa akcja kierowana jest przede wszystkim do młodych zawodników, ale i do szerokich rzesz kibiców. Ma kreować nowe pokolenie sportowców o ukształtowanej już postawie antydopingowej, generować w nich pozytywne postawy życiowe, zwiększyć społeczne zainteresowanie problemami walki z niedozwolonym wspomaganiem oraz  zwrócić uwagę na skutki niewiedzy  z tej dziedziny. Wszakże doping  to nic innego jak wyrafinowane oszustwo sportowe - oszustwo wobec rywali, kibiców, mediów i... siebie samego.

Szymon Rekita – nadzieja polskiego kolarstwaTekst opracowała  Dorota Fortuna-Rataj
Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
KAŻDY MA PRAWO WYBORU,

WAŻNE ABY BYŁ TO DOBRY I SŁUSZNY  WYBÓR.

W  dniu  10.10.2012 odbyło się w naszej szkole  spotkanie  z  doktorem  Dariuszem Błachnio z Komisji do Zwalczania  Dopingu w Sporcie. Pan doktor  mówił nam o  dopingu  u sportowców. Podczas tego spotkania zdobyłem cenne  informacje, którymi  mogę się podzielić  z innymi  nieuświadomionymi  młodymi  sportowcami. Otóż  doping  to oszukiwanie  samego  siebie,  swoich możliwości , swojego bólu  który powinniśmy odczuwać  podczas wysiłku. Chciałbym żebyście również wiedzieli, że korzystanie  z dopingu jest to nieuczciwa  droga do osiągnięcia sukcesu, ponieważ  ludzie którzy nie korzystają  z dopingu  mają mniejsze  szanse  niż  ci co  z niego  korzystają  a przecież trenują  równie  intensywnie. Więc  sportowcy, którzy stosują  doping  są  jednym słowem  oszustami. Oszukują  innych  i samych siebie.  Dla mnie  tacy sportowcy  są przegrani, nie potrafią uczciwie rywalizować, przyjmować  godnie  porażki.  Poza tym  środki dopingowe  nie są  dobre dla zdrowia, gdyż  zmuszają do przekraczania  możliwości organizmu i wpływają  negatywnie  na  nasze zdrowie  i samopoczucie.  Napisałem bardzo krótko o konsekwencjach  korzystania z niedozwolonego  dopingu  ale  mam nadzieję, że  podejmiecie  właściwą  decyzję. Każdy ma prawo wyboru.

Przygotował Wojciech Sykała, uczeń III klasy LO SMS.

Pobieralnia plików

LO SMS Świdnica

SPSS i M w Świdnicy

Kalendarz


Dzisiaj jest: Piątek
22 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor,
Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 313 dni.
Zodiak: Ryba

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterdzisiaj1475
mod_vvisit_counterw tym tygodniu28927
mod_vvisit_counterw tym miesiącu138229
mod_vvisit_counterod początku3912982

We have: 94 guests online
Twoje IP: 18.212.206.217