Dwóch absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Świdnicy Rafał Majka i Jarosław Marycz obydwaj  z Duńskiej  ekipy Saxo Bank-Tinkof Bank  startowali w wyścigach w Azji.
W wyścigu Tour of Beijing – Chiny z kat. World Tour (najwyższa kat. UCI)
Bardzo wysokie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu wywalczył Rafał Majka, Rafał wygrał klasyfikację na najlepszego Młodzieżowca wyścigu. Na 64-miejscu został sklasyfikowany Jarosław Marycz,
Wyścig wygrał aktualny mistrz świata w jeździ na czas Niemiec Tony Martin przed Włochem Francesco Gavazzi i Norwegiem Boasson Hagenem
21.10.2012 Odbył się wyścig  Japan Cup z kat. 1.HC (z kalendarza UCI)
Znakomite  trzecie miejsce wywalczył 23-letni Rafał Majka, przegrał tylko z Włoską gwiazdą kolarstwa Ivanem Basso i Irlandczykiem Danym Martinem, 17-miejsce zajął Jarosław Marycz
The 2012 Japan Cup podium: Dan Martin (Garmin-Sharp), Ivan Basso (Liquigas-Cannondale) and Rafał Majka (Saxo Bank-Tinkoff Bank).

Dzień wcześniej (w sobota) starowali w kryterium  „Japan Cup Cryteriums”
Rewelacją zawodów był Jarosław Marycz, który wygrał  wyścig przed Japończykiem Fumiyuki Beppu,  trzeci był legendarny Australijski sprinter Robie McEwen